A jövő egyháza videósorozat
Kurali M. Dominika – Az egyház női arca
Kurali M. Dominika egyházálma
Kurali M. Dominika, a Nyolc Boldogság Közösség tagja egy olyan egyházról álmodik, amely mélyen gyökerezik a hitben és a szeretetben. Szeretné, ha a jövő egyháza képes lenne hitelesen megélni és közvetíteni az evangéliumi értékeket, miközben megőrzi a közösség és az egyéni hívők lelki növekedését.
Kurali M. Dominika házi feladata
Kurali M. Dominika szerzetesnővér házi feladata az egyház tagjai számára, hogy támogassák a közösségi életet és a fiatalok hitének elmélyítését, valamint elősegítsék a személyes találkozásokat, amelyek az evangéliumi tanítások gyakorlati megélésére ösztönöznek mindenkit.
Berta Tibor – A jövő pásztorai
Berta Tibor egyházálma
Berta Tibor katonai ordinárius egy olyan egyházról álmodik, amely közel áll az emberekhez, amely megértéssel és empátiával fordul a hívek felé, és amely hitelesen képviseli Krisztus tanításait a modern világban. A püspök szeretné, ha a jövő egyháza képes lenne rugalmasan alkalmazkodni a társadalom változásaihoz, és aktívan részt venne a közösségek életében.
Berta Tibor házi feladata
Berta Tibor katonai ordinárius házi feladata, hogy elősegítse a katonai és civil közösségek közötti kapcsolatokat, és támogassa a lelkészi szolgálat megújulását, különösen is nagy figyelmet fordítva a fiatalokra. Legfőbb célja pedig nem más, mint az egyházat élővé és vonzóvá tegye minden generáció számára.
Gégény István – Az egyház sokszínű
Gégény István egyházálma
Gégény István teológus, a Szemlélek értékmagazin alapítója egy olyan egyházról álmodik, amely nyitott a párbeszédre és valódi megújulásra. Szerinte a Magyar Katolikus Egyháznak és vezetőinek alapvető belső megújulásra van szükségük, hogy a hívek és a társadalom számára hitelesen képviseljék az evangéliumi értékeket, illetve az egyháznak túl kell lépnie a megszokott formákon, és a szív megtérésére kell összpontosítania.
Gégény István házi feladata
Gégény István házi feladata mindannyiunk számára, hogy aktívan vegyünk részt az egyházi párbeszédben, és támogassuk a szinodalitás folyamatát, amely Ferenc pápa egyik kulcsfontosságú reformja. Arra ösztönöz, hogy ne féljünk szembenézni a kihívásokkal, folytassunk őszinte beszélgetéseket, és keressünk megoldásokat a megosztó kérdésekre.
Varga László – Párbeszéd a Lélekben
Varga László egyházálma
Varga László kaposvári megyéspüspök egyházálma egy olyan egyházról szól, amelyben a központban az imádság, a dicsőítés és a gyógyulás áll. Az általa megálmodott „Irgalmasság Háza” egy olyan hely, ahol az emberek testi, lelki és szellemi gyógyulása is megvalósul. Víziójában az egyház nem csak lelki segítséget nyújt, hanem egy holisztikus megközelítést kínál az emberi szenvedések enyhítésére, összekapcsolva a spirituális gyógyítást a pszichológiai és testi támogatással is.
Varga László házi feladata
Varga László kaposvári megyéspüspök házi arra kéri a híveket, hogy támogassák a közösségekben folyó dicsőítést és imádást, valamint vegyenek részt aktívan az egyház által kínált gyógyító szolgálatokban. Arra buzdít mindenkit, hogy segítsenek megvalósítani az „Irgalmasság Háza” vízióját.
Gulyás Péter – Mindenki egyházépítő
Gulyás Péter egyházálma
Gulyás Péter egyházépítő egyházálma a közösségépítésről és az egyházi megújulásról szól. Az egyházépítő célja nem más, mint az egyház tagjai közötti kapcsolatokat erősítse, amely elősegíti a szinodalitás elvét, vagyis az együtt haladást és párbeszédet. Gulyás Péter azt szeretné, hogy az egyház egy befogadóbb, nyitottabb közösség legyen a jövőben, ahol mindenki megtalálja a saját helyét és szerepét.
Gulyás Péter házi feladata
Gulyás Péter arra kéri az egyház tagjait, vagyis minket, hogy vegyünk részt aktívan a szinodális folyamatban, amelynek célja nem lehet más, mint a hívek és az egyházi vezetők közötti párbeszéd és egyenlőség erősítése. Arra buzdít, hogy osszuk meg egymássl véleményünket, ötleteinket, és javaslatainkat az egyház megújulásával kapcsolatban.
Hortobágyi T. Cirill – A közösségnek ereje van
Hortobágyi T. Cirill egyházálma
Hortobágyi T. Cirill pannonhalmi főapát egyházálma a közösségépítés fontosságáról és a hit megéléséről szól. A főapát egy olyan egyházról álmodik, amely a szinodalitás, vagyis az együtt haladás elvét hangsúlyozza, amely Ferenc pápa reformjainak is egy központi eleme. Legyünk egy olyan egyház tagjai, amelyben egyetértés és egyenlőség uralkodik a tagok között!
Hortobágyi T. Cirill házi feladata
Hortobágyi T. Cirill pannonhalmi főapát arra kér mindannyiunkat, hogy adjuk tovább a szinodalitás üzenetét a katolikus egyházban. Hiszen a szinodalitás célja a hívek és az egyházi vezetők közötti párbeszéd és együttműködés erősítése, hogy közösen dolgozzunk az egyház megújulásán.
Német László – Együtt haladunk
Német László egyházálma
Német László érsek egyházálma egy befogadóbb, nyitottabb és aktívabb egyház megteremtése, amely képes válaszolni a mai kor kihívásaira, miközben hű marad Krisztus tanításaihoz. Különösen fontosnak tartja a szinodalitás elvét, amely Ferenc pápa egyházi reformjainak is központi eleme, ezért arra buzdít, hogy beszélgessünk sokat egymással, hallgassuk meg egymást, tiszteljük a másságot, és imádkozzunk együtt.
Német László házi feladata
Német László belgrádi érsek arra kér mindannyiunkat, hogy aktívan vegyünk részt az egyház életében és a szinódusi folyamatban, ezzel is elősegítve az egyház megújulását. Szorgalmazza, hogy tudatosabban vegyünk részt az egyházi eseményeken, és próbáljuk megérteni a szinodalitás lényegét, ezzel támogassuk Ferenc pápa egyházi reformjait.
Csiszár Klára – Az egyház támogat
Csiszár Klára egyházálma
Csiszár Klára egyházálma a keresztény közösségek megújulásáról szól, amelyben az emberek közötti kapcsolatokat és az Istennel való viszonyt helyezi előtérbe. Egy olyan közösséget képzel el, ahol az őszinte szeretet és támogatás uralkodik, és mindenki aktívan részt vesz a közösségi életben. A hangsúly a hiteles, személyes hiten és a közösség építésén van, amelyben mindenki megtalálja a helyét és szerepét.
Csiszár Klára házi feladata
Csiszár Klára, a linzi Katolikus Egyetem teológus-professzorának egyházálma a keresztény közösségek megújulásáról szól, amelyben az emberek közötti kapcsolatokat és az Istennel való viszonyt helyezi előtérbe. Egy olyan közösséget képzel el, ahol az őszinte szeretet és támogatás uralkodik, és mindenki aktívan részt vesz a közösségi életben.
Beer Miklós – Az egyház nyitott
Beer Miklós egyházálma
Beer Miklós egyházálma, hogy a jövő egyháza nyitottabb, befogadóbb és rugalmasabb legyen. Szerinte az egyháznak alkalmazkodnia kell a modern társadalomhoz, és nagyobb hangsúlyt kell fektetnie a közösségépítésre. Szeretné, hogy az egyház ne csak a hagyományok őrzője legyen, hanem egy olyan hely, ahol az emberek megtapasztalhatják Isten szeretetét és megtalálhatják a lelki békét.
Beer Miklós házi feladata
Beer Miklós a Váci egyházmegye nyugalmazott püspöke arra kér mindannyiunkat, hogy képzeljük el mi is a jövő egyházát, és válaszoljunk arra, hogy, milyen változásokra van szükség. Hogyan tudunk mi is hozzájárulni az egyház megújulásához?